Ares

Americký stafordšírský teriér v kostceKrásné, svalnaté, temperamentní a silné psí plemeno, Americký stafordšírský teriér, má předky v anglických buldocích a teriérech. Vynikají chytrostí a pílí.

Jak je bezpečně rozeznáme od ostatních teriérů?


Americký stafordšírský teriér a jeho příbuzní Plemeno Americký stafordšírský teriér pochází z anglických buldoků a teriérů. Díky křížením těchto ras vznikli nejbližší příbuzní a to americký pitbulteriér, se kterým je Americký stafordšírský teriér. Nákup ihned tohoto plemene umožní například rychlá půjčka bez registru která umožní nákup psa s papíry původu. Stafordšírský bulteriér se do Ameriky dostal přivezením z Anglie už v devatenáctém století spolu s anglickými imigranty.Díky své síle se stal americký teriér terčem pro potřeby psích zápasů. Tyto zápasy se konaly v Americe zcela běžně ve třicátých letech. A tehdy vznikl také z menšího anglického teriéra mohutnější a statnější americký teriér. Za celou dobu šlechtění se používaly dva směry. Proto první exempláři nebyly typově ustálení. Pro zapsání jako uznalé plemeno se muselo šlechtění ustálit a tak došlo k oddělení obou šlechtěných linií. Vznikl tak Americký stafordšírský teriér a americký bulteriér. U psa s papíry průkazu plemene máme jistotu, že se jedná o plemeno s čistými liniemi. Jeho pořizovací náklady jsou ovšem finančně náročnější. Proto při koupi nového člena rodiny neváhejte zvolit jednu z výhodných půjček, jako je na příklad mobil půjčka nebo například revolvingový úvěr. Výhodou půjčky je rychlé dodání finančních prostředků a vy se budete moci už za pár hodit radovat z nového přírůstku do rodiny!

Jak bezpečně poznáme Amerického stafordšírského teriéra


Americký stafordšírský teriér vyniká svou dokonale zavalitou postavou. Na první pohled očaruje svou sílou a výkonností. Pes dorůstá v dospělosti na 43 až 48 centimetrů, váha se pohybuje kolem 26 až 32 kilogramů u fenky a u psa je to 28 až 40 kilogramů. Není však výjimkou i větší hmotnost. Klínovitá hlava má širokou lebku s výraznými lícními kostmi a kulatou tlamou. Daleko usazené kulaté oči nemají růžová víčka. Uši se dnes nekupírují a mají tvar listu růže. Od hlavy pokračuje mohutný krk, který postupně navazuje na svalnaté plece a dále v krátký hřbet, smírně se svažující k zadní části těla.


Pes na sebe upozorní svým širokým hrudníkem. Ocas má krátký a nízko posazený. Opět se v dnešní době nekupíruje. Dobře osvalené končetiny disponují středně velkými tlapkami. Srst je krátká a lesklá, na omak drsná a hustá. Může mít zbarvení jednobarevné, nikoli však bílé, často se však na tomto plemeni vyskytují skvrny. Průměrný věk plemene je kolem 12 let.

Povahové rysy


Americký stafordšírský teriér je na první pohled silné plemeno, ale svou povahou se dokonale hodí jako rodinný společník a parťák k malým dětem. Je to skvělý ochránce své rodiny a báječný obranář. Už od raného věku musí být správně veden tak, aby byla povaha vyrovnaná. Je to odvážný pes, přesto nikdy nesmí být agresivní. Při nedůsledné výchově může být agresivní vůči jiným psům a může se vyskytnout nedůvěra i vůči cizím lidem, přestože takové rysy nejsou pro plemeno typické. Americký stafordšírský teriér nemá v sobě geneticky zakódovanou agresi vůči lidem ani ostatním zvířatům. Naopak je přátelský i k cizím osobám, proto se nehodí jako hlídač objektů, ačkoli každého odradí pouhý pohled na svalnatou a statnou postavu. Ve vypjatých situacích se umí správně a rychle rozhodnout a bezpečně pozná dospělou osobu od dítěte a podle toho přizpůsobí i své chování.
Vložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Menu

O mně

Ahoj jmenuji se Ares a jsem čistokrevný amstaf. Zatím jsem ještěmalé štěnátko tak se muzete podivat na me fotky jak hezky porustu. Pro jakykoliv dotaz muzete kontaktovat me páníčky na níže uvedených kontaktech: E-mail: airbracco@inmail.cz ICQ: 441851444 Msn: impici@hotmail.com

Náhodné fotografie

Náhodná fotografie
Náhodná fotografie
Náhodná fotografie

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek