Ares

Plemenný standard

Dle klasifikace FCI je Americký stafordšírský teriér zařazen do skupiny III.- teriéři, sekce 3 - teriéři typu bull, bez pracovní zkoušky. Oficiální zkratka pro ČR je AST. Využitím je převážně jako sportovní a pracovní pes, hlídač, strážce a společník.

CELKOVÝ VÝRAZ :amstaf musí působit dojmem velké síly,je to dobře stavěný svalnatý pes,čilý a půvabný,dobře přizpůsobený okolí.Musí být zavalitý,nesmí mít dlouhé nohy nebo štíhlou linii.Jeho odvaha je příslovečná.

HLAVA: středně dlouhá, dostatečně hluboká,lebka široká,lícní svaly,stop výrazný,uši vysoko nasazené.Uši kupírované nebo nekupírované,poslední mají přednost.Nekupírované ucho musí být ve tvaru růžového listu nebo polovzpřímené,klopené ucho je nežádoucí.Oči tmavé kulaté,nízko na lebce a daleko rozestavěné.Víčka nesmějí být růžová.Čenich středně dlouhý,kulatý,na horní straně spadající kolmo pod očima,čelisti silné,spodní čelist mohutná,silná.Pysky přilehlé,nikoliv volné.Skus nůžkovitý,horní zuby přisedají na přední část zubů dolních.Nos vždycky černý.

KRK: těžký, lehce klenutý,zužující se od kohoutku k zátylí,bez volné kůže, středně dlouhý.

PLECE: silné a svalnaté, se širokou šikmou lopatkou.

HŘBET: poměrně krátký,mírně spáditý od kohoutku k zádi, která klesá k bázi ocasu.Bedra dobře klenutá .

TRUP: dobře klenutá,pevně vázaná žebra,hrudník hluboký.Přední nohy daleko rozestavěné,takže dovolují dobrý vývoj hrudníku.Hrudˇ hluboká a široká.

OCAS: v poměru k tělu krátký,nízko nasazený,zúžený do jemné špičky.Nesmí být zatočený,ani nesený přes hřbet.Nekupíruje se.

KONČETINY: přední nohy rovné,se silnými,kulatými kostmi,spěnky strmé.Nesmějí být zakřiveny dopředu.Zadní nohy dobře osvalené,hlezna nízká,nesmějí být vytočena ven ani dovnitř.Tlapky přiměřeně velké,dobře klenuté,kompaktní.Chody musí být výkonné,valivý chod nebo mimochod je nepřípustný.

SRST: krátká,přilehlá,drsná na omak a lesklá.

ZBARVENÍ: libovolná jednotná barva,dvoubarevná nebo skvrnitá,avšak čistě bílá,více než 80 % bílé barvy,černá s pálením a játrová jsou nežádoucí.

ROZMĚR: výška a hmotnost musí být v rovnováze.Výška v kohoutku 46-48 cm,fena 43-46 cm,hmotnost by se měla pohybovat mezi 25-35 kg.

VADY: penalizuje se: skvrnitý nos (dudely),světlé nebo růžové oči,příliš dlouhý nebo špatně nesený ocas,předkus nebo podkus.

Schválen 10.června 1936
Poznámka : Standard FCI se v zásadě shoduje s americkým .


Vložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Menu

O mně

Ahoj jmenuji se Ares a jsem čistokrevný amstaf. Zatím jsem ještěmalé štěnátko tak se muzete podivat na me fotky jak hezky porustu. Pro jakykoliv dotaz muzete kontaktovat me páníčky na níže uvedených kontaktech: E-mail: airbracco@inmail.cz ICQ: 441851444 Msn: impici@hotmail.com

Náhodné fotografie

Náhodná fotografie
Náhodná fotografie
Náhodná fotografie

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek