Ares

Práva v nájmu

Práva v nájmu

Podíl lidí, kteří bydlí v nájmu, je poměrně vysoký. Ceny letí nahoru, byty jsou nezrekonstruované a téměř bez vybavení a pronajímatelé zkouší, co si nechá zájemce líbit.

  Domácí mazlíčci

  Drtivá většina inzerátů na pronájem bytu nebo domu nedovoluje domácí mazlíčky - psy ani kočky. Právo hraje ve prospěch nájemce. Tucet slepic uprostřed obývacího pokoje nebo vepř by prošel těžko, ale běžné mazlíky vám pronajímatel zakazovat nemůže. Úporně se snaží ochránit svůj majetek před škrábanci a jiným poničením, ale je to z jeho strany marná snaha.
   Nájemce je ve smlouvě vázán zodpovědností za způsobené vady, které do určité částky hradí on, nevycvičenými mazlíčky by šel sám proti sobě.

    Podnikání

    Založili jste si živnost a nemáte ty správné prostory? Využít můžete svůj pronajatý byt. Truhlářská dílna zřejmě neprojde, ale doučujete-li angličtinu a střídají se u vás studenti, sedí u stolku a potí se nad úkoly, pronajímatel s tím moc nenadělá.
     Dávejte si pozor na následující faktory, které by se nemusely pronajímateli líbit:
    • hluk
    • zápach
    • prach
    • příliš lidí
    • Kauce

     Před předáním klíčů pronajímatel zkasíruje nové nájemce o povinnou kauci, která se pohybuje v rozmezí od dvou do šesti měsíčních nájmů. Změna bydlení se tak může hodně prodražit. Splníte-li všechny zákonné podmínky, vypovíte nájem včas, nejste ve zpoždění s platbou nájemného a není třeba strhávat za dluhy na energiích nebo škody, vzniká pronajímateli povinnost vám kauci vrátit. Pokud se tak nestane, máte právo na pár drobných z úroků z prodlení.
      Bydlení v nájmu může být výhodné pro ty, kteří se ještě nerozhodli, kde nadobro zakotví. A ty, kteří nemají finanční prostředky na pořízení něčeho vlastního. V žádném případě se ale nestáváte otroky a máte svá práva, která je dobré znát


       Vložte komentář


       Jméno (požadováno)

       Web

       Příspěvek (požadováno)


Menu

O mně

Ahoj jmenuji se Ares a jsem čistokrevný amstaf. Zatím jsem ještěmalé štěnátko tak se muzete podivat na me fotky jak hezky porustu. Pro jakykoliv dotaz muzete kontaktovat me páníčky na níže uvedených kontaktech: E-mail: airbracco@inmail.cz ICQ: 441851444 Msn: impici@hotmail.com

Náhodné fotografie

Náhodná fotografie
Náhodná fotografie
Náhodná fotografie

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek