Ares

Teriéři

Americký stafordširský teriér je jedním z plemen teriérů. Čím se teriéři vyznačují?

Co mají teriéři společného

Tato nesourodá skupina psů různých velikostí a barev je členěna do dalších podskupin – malí teriéři, toy teriéři, teriéři typu bull a velcí a střední teriéři. Nejvíce teriérů pochází z Velké Británie. Původní účel tohoto plemene byl lov krys a potkanů, ale využívali se také ke psím zápasům a k norování. Společným rysem všech teriérů je jejich sebejistá a odvážná povaha, a zejména i jejich špatná snášenlivost s dalšími psy. Teriéra není vůbec lehké vycvičit, má svou hlavu a musíte si ho získat – násilím rozhodně nic nezískáte.

Chování teriérů

Toto psí plemeno, i přes svou různorodost, má společný jeden významný rys, díky němuž si získalo již tolik obdivovatelů – mají radostný temperament, jiskru a neustále vymýšlejí nové věci. Jejich majitel se s nimi rozhodně nenudí. Pokud přemýšlíte o pořízení teriéra, rozhodně neočekávejte, že vás bude celý den klidně a pokojně očekávat na gauči nebo na zahradě. Jedná se o aktivní plemeno, které se potřebuje zabavit – rozkouše vám vše dostupné v bytě nebo udělá nory po celé zahradě. Je skutečně živým stříbrem, potřebuje pohyb a zábavu.

Jak je to s původem?

I když se tvrdí, že teriéři pocházejí z Velké Británie, některá plemena, jako například japonský teriér, mají odlišný původ.

Skupiny teriérů:

  • toy teriéři
  • malí teriéři
  • teriéři typu bull
  • velcí a střední teriéři

Patříte i vy mezi milovníky těchto psů? Jistě oceňujete věrnost vašeho čtyřnohého kamaráda, který i přes svou typickou svéhlavost svého majitele zbožňuje celým svým srdcem.Vložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Menu

O mně

Ahoj jmenuji se Ares a jsem čistokrevný amstaf. Zatím jsem ještěmalé štěnátko tak se muzete podivat na me fotky jak hezky porustu. Pro jakykoliv dotaz muzete kontaktovat me páníčky na níže uvedených kontaktech: E-mail: airbracco@inmail.cz ICQ: 441851444 Msn: impici@hotmail.com

Náhodné fotografie

Náhodná fotografie
Náhodná fotografie
Náhodná fotografie

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek